اخبار و رویدادها
کد مطلب : 560  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1169   |   تاریخ درج: يکشنبه, فروردين 20, 1396   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

آمادگی سامانه سهام عدالت برای دریافت شناسه حساب بانكي مشمولین

در پی فاز اول ساماندهی سهام عدالت که به موضوع راه اندازی سامانه این سهام و ارائه صورتحساب به مشمولین اختصاص دارد، فاز دوم ساماندهی این سهام توسط سازمان خصوصی سازی آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ در پی انجام فاز اول ساماندهی سهام عدالت که به موضوع راه اندازی سامانه این سهام و ارائه صورتحساب به مشمولین اختصاص دارد، فاز دوم ساماندهی این سهام توسط سازمان خصوصی سازی آغاز شد.

بر اساس این گزارش، در این فاز مشمولان سهام عدالت باید شناسه حساب بانكي ایران (شِبا) خود را از طریق سامانه این سهام به سازمان خصوصی سازی جهت دریافت سود سهام عدالت اعلام کنند که در آینده در خصوص چگونگی این کار، اطلاع رسانی خواهد شد.
همچنین اعلام شناسه حساب بانكي ایران (شِبا) مربوط به هر یک از مشمولین سهام عدالت می باشد و هر یک از مشمولین باید به صورت مجزا اقدام به ارائه شماره حساب و شِبای خود کنند.
بر این اساس هر یک از مشمولان سهام عدالت که داراي شماره حساب معتبر نزد يكي از بانكها يا مؤسسات مالي و اعتباري مورد تأئيد بانك مركزي(عضو شبكه شتاب بانکی) هستند؛ باید با مراجعه به شعب بانك یا مؤسسه مزبور و يا از طريق سايت اينترنتي و دستگاه هاي خودپرداز (دستگاه هاي ATM ) و سایر امکانات بانک ها نسبت به دريافت شناسه حساب بانكي ایران( شِبا ) 24 رقمی مربوط به حساب بانكي خود اقدام كنند و اين شناسه را به شيوه اي كه به زودي در همين سامانه توسط سازمان خصوصي سازي اطلاع رساني خواهد شد، به اين سازمان ارایه نمايند تا از طريق آن در آينده اي نزديك سود سهام عدالت به حساب بانكي هر یک از مشمولین ( مطابق شماره شِبا اعلام شده) واريز گردد.
همچنین مشمولين سهام عدالت كه شخصاً داراي حساب معتبر بانكي نيستند، می بایست با مراجعه به يكي از بانك ها يا مؤسسات مالي و اعتباري نسبت به افتتاح حساب و سپس اخذ شناسه حساب بانكي ایران( شِبا ) 24 رقمی آن حساب اقدام كنند.
گفتنی است هر یک از مشمولين سهام عدالت باید صرفاً شناسه حساب بانكي ایران( شِبا ) كه حساب بانكي مرتبط آن به اسم شخص وی مي باشد را در اختیار داشته باشد و امكان اعلام شناسه حساب بانكي ایران( شِبا ) مربوط به ولي، قيم، وكيل و يا فرد ديگري وجود ندارد.
گفتنی است، شناسه حساب بانکي ايران که به اختصار "شِبا" ناميده مي شود ، شماره اي است 24 رقمي که يک حساب بانکي را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکي ايران مشخص مي کند  و پیش از آن واژه IR آمده است.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)