اخبار و رویدادها
کد مطلب : 543  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 891   |   تاریخ درج: چهارشنبه, دي 15, 1395   |   ساعت: 01:20 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت شورای اسلامی شهر تبریز

 

تشکیل جلسات شورا بدون مشاور حقوقی غیر قانونی است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با تبیین تذکرات خود با انتقاد از نبود مشاور حقوقی در شورا، آن را خلا قانونی دانست و ابراز داشت: هشت ماهی است که ما در شورای اسلامی شهر تیریز مشاور حقوقی نداریم و مصوبات بدون حضور مشاورحقوقی انجام می شود و نمی دانم چرا با وجود اینکه حضور مشاور حقوقی در شورا، منجر به قانونمند شدن شورا و بررسی قانونی تمامی لایحه ها می شود.


اسماعیل چمنی  با انتقاد از نصب بدون مجوز و غیر معقولانه بنرهای تبلیغاتی مبتنی بر تبریک و تهنیت به اعضای شورا تصریح کرد: مشکلات شهروندان ما زدن بنرهای تبریک و تبلیغاتی نیست و بهتر است تصمیم گیرندگان شهر به جای عرض تبریک به یکدیگر، مشکلات شهری و راهکارهای آن را مطرح سازند.
وی در همین راستا با تاکید بر اینکه ما به عنوان تصمیم گیرندگان شهریم و باید اول خودمان در چهارچوب قانون گام برداریم و مجری قانون باشیم، ادامه داد:اکنون که در آستانه انتخابات هستیم، تبریز بنر باران شده است و مردم از ما مطالبه دارند و می خواهند که سوال کنیم که چگونه می شود که یک شهروند عادی برای نصب بنر تسلیتی خود باید به دنبال اخذ مجوز باشد، اما همچنان بنرهای متعدد بدون مجوز در سطح شهر نصب می شود.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهرتبریز در تذکرهای خود با تاکید بر لسانی و شفاهی مطرح شدن تذکرات از سوی خود اعضای شورا اظهار داشت: اعطای نشان شهروند نمونه از سوی شهرداری بهتر است در صحن و جمع اعضای شورا انجام شود.
وی در ادامه با تکیه بر وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، شرایط کنونی ساخت و ساز و رکود آن تصریح کرد: هر چند وظیفه ما حمایت از مردم و به راه اندازی چرخه ساخت و ساز است، اما باید متوجه باشیم که ما باید حمایت های معقول و منطقی داشته و تخفیف ها و مشوق های تشویقی ما باید از اول تا آخرسال سیرمنطقی را طی کنند و مانع از کاهش منابع مالی و درآمدمان شوند.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشره به اینکه تخفیف های مصوب شورا باید تعدیل شوند اظهار داشت: چون افزایش بیش از 25درصدی در آخرسال از نظر هیچ کارشناسی منطقی نیست و به نظر شخصی بنده یک بدعت منطقی و عقلانی نیست و باید مزایا و مشوق های متمایزی برای شهروندان و پرداخت کنندگان به هنگام در نظر گرفته شود.
اسماعیل چمنی با اعلام اینکه پرداخت حقوق بیش از 35میلیارد تومانی شهرداری از محل تامین همین عوارض های محلی است گفت: ضرورت دارد شرایطی ایجاد شود تا همه شهروندان از همان ابتدای سال عوارض محلی شهرداری را سر موعد مقرر پرداخت کنند.
چمنی در پایان با تکیه بر تایید مصوبه اخیر یکسان سازی حقوق کارگران و کارکنان شهرداری، آن را نوید خوش برای اجرای عدالت همگانی خواند و گفت: در بحث حمایت از کارگاه ها نیز، به لحاظ اینکه اغلب کارگاه های ما در مناطق 4،6 و 7 هستند، به نظرم کمک و حمایت از آن ها و تخفیف عوارض محلی آنان یک حرکت مثبت در برقراری عدالت و گام برداشتن در راستای اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)