اخبار و رویدادها
کد مطلب : 540  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1157   |   تاریخ درج: دوشنبه, دي 06, 1395   |   ساعت: 10:13 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت خبرگزاری آریا

 

رئيس کميسيون سرمايه گذاري شورا از اجراي عمليات برف روبي در کمترين ساعات تقدير و تشکر کرد

خبرگزاري آريا، به گزارش خبرنگار ما در تبريز،اسماعيل چمني در صحن شورا گفت: از همان ساعات نخست بارش برف نيروها و عوامل اجرايي خدوم در سطح شهر در حال خدمت رساني به شهروندان هستند.


وي افزود: از شهردار تبريز نيز به دليل پرداخت به موقع و سريع حقوق اين عزيزان سپاسگزارم.
چمني اظهار داشت: تشکر و قدرداني از زحمات تک تک اين عزيزان و رسيدگي به مشکلات آنان بايد به موقع و در جاي خود صورت بگيرد.
عضو شوراي اسلامي شهر تبريز با موفقيت آميز خواندن اين اقدام از نقش عوامل خدمات شهري در تسهيل رفت و آمد براي شهروندان در کمتر از چند ساعت، تقدير و تشکر کرد.
وي تاکيد کرد: اين ميزان بارش که از برکات الهي است سبب شادماني مردم و شهروندان شده است و بايد به پاس اين نعمت خداوند را شاکر بود.
وي ادامه داد: شوراي اسلامي شهر تبريز قدردان زحمت ها و تلاش هاي کارکنان و کارگران خدمات شهري در آماده سازي فضاي شهري و سهولت تردد شهروندان است و همواره در کنار مديران شهرداري براي پرداخت سروقت حق و حقوق کارکنان اين مجموعه به ويژه شهرداري منطقه 4 تبريز خواهد بود.
چمني در خصوص چگونگي طرح جامع جديد تبريز اظهار داشت: بحث طرح جامع تبريز مرتبط با چشم انداز بيست ساله اين شهر است و نيازمند اصلاح و بايد معضلات و مشکلات موجود در اين طرح از طرف اساتيد، کارشناسان فني و اعضاي شورا، مشاوران و صاحب نظران مجموعه شهري و شهرسازي بررسي شود.

وي در اين راستا طرح جديد را نيازمند تجديد نظر دانست و ادامه داد: افزون بر اين بايد کليه افراد و صاحب نظران دخيل در اين طرح، مشاوران و همه آن هايي که به نوعي در اين طرح اظهار نظر نموده اند در مقابل مردم پاسخگو باشند.
رئيس کميسيون سرمايه گذاري شوراي تبريز با تاکيد مجدد بر اصلاح اين طرح گفت: در اين طرح بايد توسعه 600هکتاري تبريز، تغيير کاربري ها، وسعت شهر تبريز و روستاهاي الحاقي در راستاي توسعه تبريز لحاظ شود. 
اين عضو شوراي اسلامي شهر تبريز همچنين با تاکيد بر اينکه طرح جديد پاسخگوي نيازهاي 20 ساله تبريز نيست تصريح کرد ضرورت دارد جلسات مشترک اعضاي شورا با نمايندگان مقامات ارشد دولتي در استان در اين خصوص تشکيل و جزييات اين موضوع مورد بحث و بررسي تا حصول طرح پويا کامل و مبني بر پيشرفت و توسعه تبريز قرار گيرد.
چمني در پاسخ به چگونگي طرح ايجاد کارخانه زباله سوز و مزاياي اين طرح، آن را نوعي سرمايه گذاري خواند و گفت: وجود هر نوع سرمايه گذاري واقعي به نفع شهر و شهروندان است و باعث ايجاد فرصت هاي شغلي جديد، درآمد پايدار و اقتصاد پويا و توسعه شهر مي شود و نبايد از سرمايه گذاري و سرمايه گذاران غافل شويم. چون تمامي کشورهاي پيشرفته در حوزه سرمايه گذاري موفق عمل کرده اند.
وي با تاکيد بر اينکه تمامي سرمايه گذاري هاي ما بايد واقعي و شفاف باشند و در چهارچوب قانون اجرا شوند، تصريح کرد: اين سرمايه گذاري نيز بايد واقعي و شفاف باشد و سود و ميزان آورده شهرداري بايد به طور کامل واضح و روشن باشد.
رئيس کميسيون سرمايه گذاري شوراي اسلامي تبريز با بيان اينکه سرمايه گذاران به دنبال سود، امنيت و تکريم است، ادامه داد:متاسفانه اين کارها در شهر ما انجام نمي شود و نياز است که توجه مان روي اين مسايل متمرکز شود.
وي طرح زباله سوز را يک سرمايه ماندگار و مهم ترين مسئله BIOT(بيوتي) خواند و آن را موثر بر کاهش هزينه ها، برطرف سازي مسايل زيست محيطي دانست و با تکيه بر نقش و جايگاه کميسيون هاي تخصصي شورا به عنوان بازوهاي اصلي شورا، ادامه داد: همان گونه که از اسم کميسيون تخصصي سرمايه گذاري نيز مشخص است اين کميسيون به عنوان اصلي ترين و تخصصي ترين کميسيون در حوزه سرمايه گذاري است و بهتر است براي پرهيز از اتلاف وقت اعضا و حضار، تمامي لوايح به صورت ريز و دقيق قبل از مطرح شدن در صحن علني شورا در کميسيون هاي تخصصي مرتبط با طرح به شکل صريح، شفاف و فني بررسي شوند و تنها خروجي آن ها درصحن شورا مطرح شوند تا خروجي آن ها بتواند مثمر ثمر و مفيد براي شهر و توسعه شهرمان باشد.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)