اخبار و رویدادها
کد مطلب : 504  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1136   |   تاریخ درج: دوشنبه, شهريور 01, 1395   |   ساعت: 09:53 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت شورای اسلامی شهر تبریز

 

بانوان تبریزی مناسبترین الگوی اشاعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب هستند

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به کسب رتبه برتر حقوق شهروندی، عفاف و حجاب شهرداری تبریز افزود:حجاب و عفاف پدیده مذهبی - ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه‌های فرهنگی - اجتماعی به عنوان بستر آن بسیار شایسته و لازم است و اشاعه و تعمیق آن نیاز به آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است. 


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز به نقل از شهریار، اسماعیل چمنی با بیان این مطلب گفت: در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ، نیازمند درونی و نهادینه شدن آن در وجود افراد است بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند است.

 چمنی خاطر نشان کرد: تعادل و تنظيم در روابط محیط اداری نتایج مثبتی مانند حضور پرنشاط، سالم، شاداب و تأثيرگذار براي مردان و زنان در عرصه هاي مختلف جامعه مانند دستگاه های اداری دارد. 
وی اظهار داشت: از ديدگاه استعمارگران هجوم به تار و پود جامعه اسلامى ابتدا بايد از تحت تأثير قرار دادن زنان آغاز شود و دستگاه استعمارى براى مبارزه با حجاب زنان و بيرون کشيدن آنان از کانون خانواده، مبالغ هنگفتى را اختصاص می دهند.
 اسماعیل چمنی با تاکید بر اینکه کرامت ها وفضيلت ها مختص مردان نيست گفت: چنانچه زنان یک جامعه دارای جوهر عفاف و حجاب باشند، مسير تعالي وبالندگي معنوي براي تمامی مردم آن جامعه هموار است. چمنی تصریح کرد: يک زن مسلمان هرگز فرمان خداوند متعال را در مورد حفظ عفت و عصمت خود فراموش نمى کند و در طول زندگى حجاب خود را همانند گوهرى گرانبها پاسدارى مى کند. 
 این عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: حضرت زهرا (س) حجاب را هرگز دست و پاگير و مانع تلاش‏هاي اجتماعي نمي‏دانست، از اين رو، در عرصه‏ هاي مختلف شرکت فعّال داشت. اسماعیل چمنی عنوان کرد: حجاب محدوديت ساز نيست بلکه ايجاد مصونيت مي کند و فقط مختص زنان نبوده و براي مردان نيز ضروري به نظر مي رسد.
 از بين رفتن حجاب در جوامع کنوني نه نماد رشد و پيشرفت بلکه نماد عقب ماندگي و غربزدگي کشورهاي اسلامي است.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)