اخبار و رویدادها
کد مطلب : 503  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1307   |   تاریخ درج: دوشنبه, شهريور 01, 1395   |   ساعت: 09:50 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

تخفیف 50 درصدی برای دو دهک پایین جمعیتی سهام عدالت

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی گفت: طرح توزیع سهام عدالت که از سال 1385 آغاز شده است و همچنان ادامه دارد در صورتی که مشمولان قطعی آن فوت کنند به وراث می رسد.


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ اسماعیل مختاری دولت آبادی اظهار داشت: طبق قوانین موجود سهام عدالت به وراث هم می رسد مگر اینکه در آینده قانون آن تغییر کند.

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی افزود: تاکنون 49 میلیون و 130 هزار نفر مشمول قطعی سهام عدالت شدند و 18 هزار میلیارد تومان از محل سود سهام به عنوان بخشی از قیمت سهام عدالت به خزانه واریز شده است و از محل سود امسال و باقیمانده سال های گذشته برآورد می شود حدود 5 تا 6 هزار میلیارد تومان سود سهام به خزانه واریز شود.
مختاری دولت آبادی گفت: سهم هر یک از مشمولان از سهام عدالت یک میلیون تومان است که دو دهک پایین جمعیتی در سایه عنایات مقام معظم رهبری از تخفیف 50 درصدی بهره مند شده اند.
وی افزود: حدود 60 شرکت در سبد سهام عدالت قرار دارد و در مجموع تا پایان سال پیش بینی می شود حدود 30 هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت به خزانه واریز شود که متناسب با آن می توان برای آزادسازی سهام عدالت اقدام کرد.
مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی گفت: اگر سهام عدالت هر فرد را یک میلیون تومان درنظر بگیریم و با این سود پرداخت شده حدود 500 هزار تومان آن ادا شده باشد، این سهامدار می تواند بقیه را نیز نقدی پرداخت کند تا همه سهام وی آزاد شود و یا اینکه منتظر باشد تا همه پول آن پرداخت شود.
مختاری دولت آبادی گفت: در لایحه ای که دولت برای ساماندهی امور سهام عدالت به مجلس داده است اگر ظرفیت جدیدی ایجاد شود و مجلس تصویب کند می توانیم در صورت تامین منابع برای ثبت نام جامانده ها و بازمانده ها و همچنین افراد کم درآمد اقدام کنیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر حتی برای یک نفر هم ظرفیت ثبت نام وجود ندارد و تاکنون در 18 گروه برای توزیع سهام عدالت ثبت نام کردیم.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)