اخبار و رویدادها
کد مطلب : 496  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1017   |   تاریخ درج: چهارشنبه, تير 23, 1395   |   ساعت: 12:20 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

پرونده سهام عدالت امسال بسته می شود

مدیرکل دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی از بسته شدن پرونده سهام عدالت در سال جاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ اسماعیل مختاری دولت آبادی با اشاره به این جمله که سال مالی شرکت ها پایان تیرماه هر سال است افزود: در حال حاضر 60 شرکت در زیر مجموعه سهام عدالت قرار دارد.

وی اظهار داشت : بر اساس قانون تجارت شرکت ها چهار ماه پس از سال مالی فرصت دارند مجمع عادی سالانه خود را برگزار تا میزان سود تقسیمی مشخص شود.
مدیرکل دفتر سهام عدالت گفت: مجمع عادی 95 درصد شرکت های سهام عدالت تا پایان تیر و بقیه در مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
دولت آبادی تصریح کرد: اسم افرادی به عنوان سهامدار نهایی در سامانه سازمان خصوصی سازی به ثبت رسیده و تاکنون اسم کسی حذف نشده است.
وی گفت: حذف و جایگزینی برخی مشمولان از گردونه سهام عدالت تنها در حد حرف و اظهار نظر بوده است.
دولت آبادی در توضیح این مطلب که سهام عدالت بعنوان یک حق به اشخاص واگذار شد آیا دولت این اجازه را دارد مالکیت کسی را سلب کند حتی اگر آن شخص فوت کرده باشد افزود: برگه های سهام عدالت نشان از مالکیت اشخاص نیست.
وی اظهار داشت: بر اساس قانون شش دهک پایینی درآمدی جامعه مشمول دریافت سهام عدالت بودند و این ظرفیت هم اکنون تکمیل شده و امکان اضافه کردن حتی یک نفر به سهامداران سهام عدالت وجود ندارد مگر این که در لایحه جدید سهام عدالت که از سوی دولت به مجلس تقدیم خواهد شد، مجلس شورای اسلامی این اجازه را به سازمان خصوصی سازی بدهد.
دولت آبادی گفت: در حال حاضر 52 درصد بدهی سهام عدالت به دولت پرداخت شده و 48 درصد باقی مانده است.
وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد همچنین با اشاره به اینکه قیمت سهام 49 شرکت از 60 شرکت سهام عدالت قطعی شده است افزود: قیمت 49 شرکت سهام عدالت حدود 30 هزار میلیارد تومان است.
مدیرکل دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی از راه اندازی کمیته ساماندهی سهام عدالت در این سازمان خبر داد و تاکید کرد : بخش مهمی از چالشهای پیشروی سهام عدالت رفع و این مهم به سمت یک نقطه اطمینان بخش برای صاحبان سهام حرکت می کند.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)