اخبار و رویدادها
کد مطلب : 482  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1087   |   تاریخ درج: يکشنبه, ارديبهشت 19, 1395   |   ساعت: 02:09 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت شورای اسلامی شهر تبریز

 

اداره شهر بدون سرمایه گذاری ممکن نیست

در جلسه امروز شورا رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی  در خصوص فعالیت ها و روند برگزاری جلسات این کمیسیون گزارش داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، دکتر اسماعیل چمنی در جلسه امروز شورای شهر با بیان اینکه اتفاقات اخیر نباید باعث توقف حرکت پرشتاب عمران شهر تبریز شود گفت: از تکرار این خطاها باید جلوگیری کرد و ملاک عمل همه ما باید قانون باشد.

وی ادامه داد: ضمن برخورد با خاطیان باید عملکرد مدیران سالم مجموعه شهرداری مد نظر قرار گیرد.
او لازمه سرمایه گذاری را وجود آرامش، امنیت، سود و تکریم سرمایه گذارن دانست و تصریح کرد: وجود آرامش یعنی اینکه ثبات مدیریت در مجموعه ما وجود داشته باشد و بازار شایعات در مجموعه بوجود نیاید، معنی و مفهوم این شایعه پراکنی ها مشخص نیست.
وی تاکید کرد: علیرغم تمام تلاش هایی که انجام دادیم ولی متاسفانه اشکالاتی نیز وجود دارد که باید تلاش کنیم بعد از این با پیشگیری جلوی آنها گرفته شود.
چمنی با بیان اینکه فاصله و اختلاف فاحش میان در آمدهای سالانه شهرداری و نیازها و مطالبات واقعی شهر وجود دارد اظهار داشت: این مسئله نیاز به سرمایه گذاری را دو چندان می کند.
این عضو شورای شهر تدوین بسته های سرمایه گذاری، حضور در نمایشگاه های خارجی، تسهیل شرایط سرمایه گذاری را از مهمترین وظایف مدیران سرمایه گذاری شهرداری خواند و ابراز داشت: توسعه شهر بدون جذب و جلب سرمایه گذاران امکان پذیر نخواهد بود.
وی بافت فرسوده، جمعیت زیاد و مشکل حاشیه نشینی را از مشکلاتی خواند که بدون حضور سرمایه گذار مرتفع نخواهد شد.
چمنی با اشاره به اینکه مسئولین باید دست در دست هم دهند و مشکلات را حل کنند گفت: در این شرایط فضا و فرصت حضور دو چندان سرمایه گذاران در تبریز فراهم می شود.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای شهر تبریز با اشاره به مشکلات شهر در سالهای اخیر گفت: اتکا شهرداری به عوارض حاصل از صدور پروانه ساخت و ساز و فروش تراکم علاوه بر بی ثباتی و عدم توانایی در برنامه ریزی صحیح منابع در آمدی باعث بروز نوساناتی در رونق و رکود مسکن می گردد.
وی در ادامه با اشاره به موفقیت های شهرداری در جذب سرمایه گذاران به بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی ایجاد تحرک و پویایی و بهبود شاخص های کلان همراه با عدالت اجتماعی.
چمنی ادامه داد: ظرفیت های مادی و معنوی کشور، ظرفیت های عالی انسانی و نیروهای تحصیل کرده، سرمایه های عظیم معدنی، طبیعی و صنعتی، تهدید های اقتصادی خارجی و بحران های اقتصادی جهانی از مواردی است که توجه و نگاه به اقتصاد مقاومتی را دو چندان می کند.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)