اخبار و رویدادها
کد مطلب : 474  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1098   |   تاریخ درج: پنجشنبه, فروردين 05, 1395   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: پورتال اتحادیه قالی تبریز

 

سال 95 نوید بخش موفقیت و گشایش گره های در هم تنیده هنر

دکتر چمنی:با برداشته شدن تحریم ها و اجرای برجام امید داریم سال 95 نویدبخش موفقیت و گشایش گره های در هم تنیده هنر- صنعت قالی باشد.


به گزارش اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان قالی شهرستان تبریز دکتر اسماعیل چمنی در مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی این اتحادیه ضمن تبریک سال نو و عید باستانی نوروز بر عموم شهروندان به خصوص قالیبافان اظهار داشت: سال 1394 با تمام خوشی ها و تلخی هایش به اتمام رسید و ما از اینکه در مجموعه اتحادیه و شورای اسلامی شهر تبریز توانستیم در خدمت قالیبافان و صنوف همگن باشیم به خود می بالیم و تک تک این عزیزان به خاطر کاستی هایمان طلب بخشش داریم.

دکتر چمنی با اشاره به اینکه از مهمترین مباحثی که در سال 1394 به شدت پیگیر و خواستار رفع آن بودیم وضعیت بیمه قالیبافی این عزیزان بود که همچنان مورد بی مهری مسئولان مربوطه قرار می گیرد. 
وی اظهار داشت مذاکراتی را با نمایندگان مجلس، مسئولین بیمه و ارگان های دولتی مربوطه انجام داده ایم و همچنان پیگیر ماجرا هستیم تا قالیبافان بتوانند به حق قانونی خود برسند.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف گفت: بیمه قالیبافی در برخی موارد از جمله شرایط از کار افتادگی قالیبافان، سنوات بازنشستگی و شرایط پذیرس دارای نواقصی است که با رایزنی هایی که با نمایندگان محترم مجلس در حال انجامیم سعی بر حل و رفع این نواقص داریم.

دکتر چمنی در ادامه بیان کرد: با برداشته شدن تحریم ها و اجرای برجام امید داریم سال 95 نویدبخش موفقیت و گشایش گره های در هم تنیده هنر- صنعت قالی باشد. وی افزود رشد صادرات و توجه بر کیفیت تولید مطابق با بازارهای جهانی از جمله برنامه های ما برای سال آینده است و با هماهنگی هایی که با سایر ارگان ها انجام می دهیم سعی برآنیم تا درهای جدیدی به روی صادرات قالی گشوده شود.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: در سال آتی شاهد کلنگ زنی مجموعه رفاهی – خدماتی ویژه قالیبافان با اعتبار اولیه نزدیک به 6 میلیارد تومان خواهیم بود که این امر یکی از کوچک ترین خدماتی است که باید در خدمت قالیبافان قرار گیرد. 
وی گفت: با توجه به اینکه شهر تبریز به عنوان پایتخت بافت فرش دستباف و شهر نمونه گردشگری سال 2018 انتخاب شده است باید بسترها و برنامه ریزی های لازم را در حوزه گردشگری فراهم کنیم و از این ظرفیت بزرگ برای درآمدزایی استفاده نماییم.
دکتر چمنی در انتها از تمامی مسئولینی که در خدمت قالیبافان بودند تشکر کرده و آرزوی موفقیت و سالی سرشار از خوشی برای عموم مردم ایران نمود.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)