اخبار و رویدادها
کد مطلب : 464  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1163   |   تاریخ درج: سه شنبه, اسفند 18, 1394   |   ساعت: 12:19 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

بستر نرم افزاری آزادسازی سهام عدالت فراهم شد

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت:در سال 94 با تلاشهای صورت گرفته بستر نرم افزاری آزادسازی سهام عدالت در سازمان خصوصی سازی فراهم شد که امیدواریم بر اساس پیش بینی ها از نیمه دوم سال آینده آزادسازی سهام عدالت به تدریج عملی شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی با اشاره به این که بر اساس قانون شرکتهای گروه یک باید تا پایان سال 89 و شرکتهای گروه دو تا پایان سال 93 واگذار می شدند گفت: به دلایل مختلف از جمله نامناسب بودن شرایط اقتصادی و نیز بورس، واگذاریها در سال 94 تمدید شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان این که این واگذاریها در سال 95 نیز ادامه خواهد داشت افزود: در سال 94 عرضه های زیادی توسط این سازمان انجام شد که تنها 3 هزار میلیارد تومان به فروش رسید.

وی اضافه کرد: به دلیل وضعیت نامناسب بورس از یک سو و نیز مقاومتهایی که در برابر واگذاریهای دولت انجام می گرفت، سال 94 سال پررونقی برای خصوصی سازی نبود.

پوری حسینی با اشاره به این که بیشتر انرژی سازمان خصوصی سازی در سال 94 صرف پاسخگویی به دستگاههای مختلف در خصوص واگذاریها از جمله واگذاری سرخابی ها، ماشین سازی تبریز، آلومینوم المهدی شد اذعان داشت: این موضوع نشان می دهد که هر واگذاری موفقی که سازمان خصوصی سازی انجام می دهد و بخش خصوصی واقعی در آن حضور دارد، با  مشکلاتی از سوی ذینفعان مواجه می شود.

وی در خصوص شیوه های واگذاری سهام توسط سازمان خصوصی سازی گفت: در خصوص شرکتهایی که در بورس و فرابورس حضور دارند، تابلوی معاملات ملاک قیمتگذاری برای واگذاری سهام شرکتهای دولتی قرار می گیرد و شرکتهایی هم که در بورس و فرابورس حضور ندارند ملاک واگذاریشان مزایده است.

پوری حسینی گفت: بر اساس قانون در صورتی که شرکتی دو بار عرضه و به فروش نرسد، سازمان خصوصی سازی مجاز است از طریق مذاکره آن را واگذار کند اما بخاطر فشارهایی که وجود دارد از این روش استفاده نمی کنیم.

وی گفت: در صورتی که بخواهیم واگذاریهای دولت را در سال 95 به پایان برسانیم باید از همه اختیارات قانونی خود در امر واگذاری سهام استفاده کنیم.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص آخرین وضعیت سهام عدالت نیز گفت: در سال 94 با تلاشهای صورت گرفته بستر نرم افزاری آزادسازی سهام عدالت در سازمان خصوصی سازی فراهم شد و زمان و چگونگی خرید و فروش این سهام نیز به نظر دولت و مجلس بستگی دارد که امیدواریم بر اساس پیش بینی ها از نیمه دوم سال آینده آزادسازی سهام عدالت به تدریج عملی شود.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)