اخبار و رویدادها
کد مطلب : 439  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1267   |   تاریخ درج: چهارشنبه, دي 09, 1394   |   ساعت: 09:33 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت شورای اسلامی کلانشهر تبریز

 

در بازار تبریز 7000 واحد تجاری وجود دارد

کتر اسماعیل چمنی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: بازار تبریز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تبریز 7000 واحد تجای در خود جا داده است که د جهان بی نظیر است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر تبریز پس از ارائه گزارش فرزین حق پرست مدیرکل میراث فرهنگی استان در خصوص انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال 2018 گفت: تعاملی که بین شهرداری و میراث اتفاق افتاده باعث شده است تا این اتفاق مهم د تاریخ تبریز رخ بدهد و ما امیدواریم در تمام حوزه ها این همکاری ادامه پیدا کند.
وی با بیان اینکه درخواست میراث فرهنگی از شهرداری و شورا باید کاملا مشخص باشد به مشکل ماده 100 موزه فرش اشاره کرد و افزود: در خصوص موزه ها شهرداری از سازمان میراث عوارض دریافت نمیکند ولی مشکلی که برای موزه فرش اتفاق افتاده قطعا به دلیل عدم مراجعه میراث به شهرداری است.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای شهر تبریز با بیان ویژگی ها بازار تاریخی تبریز اظهار داشت: این بازار که ثبت جهانی شده است دارای 7000 واحد تجاری می باشد که در جهان بی نظیر است و سالانه شورا برای احیای آن بودجه تعیین می کند تا با حفظ هویت بازار احیا شده و در اختیار گردشگران قرار گیرد.
چمنی افزود: متاسفانه در ایام تعطیلات بازار تبریز نیز تعطیل می شود و به طور کامل به گردشگران خدمات ارائه نمی کند که باید با هماهنگی اتاق اصناف و بازرگانی تمهیداتی اندیشیده شود تا در ایام تعطیلات بازار تعطیل نشود.
وی در ادامه به ثبت جهانی فرش تبریز نیز اشاره کرد و تصریح نمود: فرش دستباف تبریز نیازمند یک فروشگاه دائمی است تا بتوان با ارائه آن به گردشگران خارجی و داخلی هر چه بیشتر به توسعه این صنعت کمک کرد.
چمنی در پایان تاکید کرد: مواردی که در این جلسه گفته شد مهم و ضروری است ولی باید عملیاتی شود.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)