اخبار و رویدادها
کد مطلب : 429  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1350   |   تاریخ درج: چهارشنبه, آذر 25, 1394   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت شورای اسلامی کلانشهر تبریز

 

دکتر اسماعیل چمنی: مشکل اصلی شهر تبریز ترافیک است

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای شهر تبریز گفت: امروز اصلی ترین مشکل شهر که باعث می شود در بسیاری از موارد به مشکل برخورد کنیم ترافیک است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، دکتر اسماعیل چمنی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز پس از ارائه گزارش فرمانده پلیس راهور استان با بیان اینکه مشکل ترافیک معضل اصلی شهر است گفت: برگزاری این جلسه ضروری بود چون مسئله ترافیک امروز بسیاری از فعالیت های شهروندان را با مشکل مواجه کرده است.
وی با شاره به بودجه سال آینده شهرداری تبریز تصریح کرد: جهت گیری ما در سال های آتی باید برای حل این مشکل باشد و برای این کار باید مطالعات کامل انجام دهیم و آن مطالعات را عملیاتی کنیم.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: تجهیزاتی که پلیس راهنمایی در اختیار دارد جوابگوی نیازهای شهر تبریز نیست و شورای شهر باید در این خصوص تعامل لازم را با شهرداری و راهنمایی و رانندگی داشته باشند.
وی از تعامل بین شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی تمجید کرد و افزود: این تعامل بسیار ارزشمند بوده و برای حل مشکل ترافیک ضروری است.
وی با اشاره به نیاز شهر در خصوص احداث پارکینگ گفت: سال آینده باید سال نهضت احداث پارکینگ باشد، امروز نبود پارکینگ یک معضل اساسی است.
چمنی با بیان اینکه مشکل پارکینگ تنها با حرکتی نهضت گونه قابل حل است ابراز داشت: ما سالهای قبل نهضت آسفالت داشتیم و بسیاری از مشکلات آسفالت حل شد ولی آسفالت برای چند سال است اما پارکینگ ها برای سالها متمادی خدمات ارائه خواهند داد.
عضو شورای شهر تبریز با انتقاد از عدم وجود مدیریت واحد شهری گفت: هر چند امروز مدیریت واحد شهری در شهرها وجود ندارد  اما باید تلاش کنیم حد اقل در مسئله ترافیک مدیریت واحد ایجاد کنیم تا مقداری از مشکلات را کمتر کنیم.
وی آموزش را اصلی ترین مسئله برای حل معضل ترافیک دانست و افزود: از تمام امکانات برای آموزش فرهنگ ترافیک به شهروندان باید استفاده کنیم.
چمنی در پایان با بیان ضرورت انتقال مشاغل مزاحم و ترافیک ساز گفت: مطب پزشکان امروز یکی از مسائل مهم در ایجاد ترافیک است و ضروری است که این مطب ها از مرکز شهر به محل مناسب منتقل شوند.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)