اخبار و رویدادها
کد مطلب : 387  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1365   |   تاریخ درج: دوشنبه, مهر 13, 1394   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

آمار مشمولان سهام عدالت؛ 49 ميليون و 132 هزار نفر اعلام شد

آمار مشمولان طرح توزیع سهام عدالت؛ به 49 میلیون و 132 هزار و 251 نفر رسیده است.


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت: 60 شرکت بسیار راهبردی در سبد سهام عدالت قرار گرفته است.

اسماعیل مختاری دولت آبادی افزود: این طرح در دولت های نهم و دهم و از سال 1385 با اهداف توسعه نقش و سهم مردم در مدیریت اقتصادی کشور و همچنین ترویج فرهنگ سهام داری اجرایی شده است اما چون برای اولین بار اجرا شد، در عمل با مشکلاتی مواجه شدیم.

وی گفت: به همین منظور دولت در لایحه ای که به مجلس می دهد تلاش کرده است با آسیب شناسی روندهای گذشته و مشکلات احتمالی آینده، این طرح را با دستاوردهای مثبت به سرانجام برساند.

دولت آبادی افزود: لایحه ساماندهی دولت با هدف رفع ایرادها و آسیب شناسی تهیه شده است.

وی گفت: 17 میلیون نفر روستایی و عشایری مشمول طرح سهام عدالت شدند که حتما در میان آنها افراد ثروتمند و پردرآمد هم دیده می شود که نباید به آنها سهام پرداخت می شد اما به دلیل ایرادهای روش های اجرایی و مشکلات گروه بندی این موارد پیش آمده است.

وی افزود: سازمان خصوصی سازی مجری سیاست های دولت است و هر قانونی که در این زمینه باشد اجرا می کند.

دولت آبادی تصریح کرد: ممکن است برخی ها در چند استان برای سهام عدالت اسم نوشته باشند اما بر اساس کد ملی فقط یک بار می توانند از سهام عدالت بهره مند شوند و توزیع تکراری سهام عدالت نداریم.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)