اخبار و رویدادها
کد مطلب : 331  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1420   |   تاریخ درج: يکشنبه, تير 21, 1394   |   ساعت: 09:30 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

تلاش سازمان خصوصی سازی ارزشمند و قابل تقدیر است/سهام عدالت یکی از هشت ابرپروژه کلیدی وزارت اقتصاد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای خطاب به رییس کل سازمان خصوصی سازی آورده است: آن سازمان تلاش ارزشمند و قابل تقدیری را برای تحقق جهت‌گیری دولت در زمینه واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی واقعی داشته است و تداوم این کوشش،‌ ضرورت دارد.


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی به نقل از شادا؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی اقتصاد طی نامه های جداگانه، خطاب به معاونین وزارت اقتصاد و روسای سازمانهای تابعه نکاتی را در جهت بهبود فعالیتهای دستگاههای تابعه خواستار شد.
این نامه ها که پس از ارائه گزارش عملکرد معاونتها و سازمانهای تابعه در چارچوب سند راهبردی ابلاغی از سوی وزیر اقتصاد ارسال شده است، به مثابه نقشه راه برای وزارت اقتصاد و واحدهای تابعه محسوب می شود.
بر اساس این گزارش؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای به رییس کل سازمان خصوصی سازی آورده است: آن سازمان تلاش ارزشمند و قابل تقدیری را برای تحقق جهت‌گیری دولت در زمینه واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی واقعی داشته است و تداوم این کوشش،‌ ضرورت دارد.
وی در ادامه تصریح کرد: با مشارکت آن سازمان گامی اساسی در آسیب‌شناسی و ارائه بسته سیاستی سامان‌دهی سهام عدالت برداشته شد و لازم است علاوه بر پیگیری فرایند تصویب لایحه تقدیمی، از هم‌اکنون تمهیدات لازم برای اجرایی شدن آن به عنوان یکی از هشت ابرپروژه کلیدی وزارتخانه و مدیریت آثار مهم اقتصادی و اجتماعی آن، برنامه‌ریزی و تمهید پیش‌نیازها صورت گیرد.
طیب نیا در خصوص دستیابی سازمان خصوصی‌سازی به «تمام» اهداف مدنظر در سیاست‌های کلی اجرای اصل 44، تصریح کرد: لازم است با همکاری معاونت امور اقتصادی، عملکرد خصوصی‌سازی آسیب‌شناسی شود و بر مبنای آن، بسته سیاستی لازم برای جبران شکاف عملکردی و نیل به اهداف مندرج در سیاست‌های کلی اجرای اصل 44 را پیشنهاد نمایید، همچنین، ضرورت دارد با نزدیک‌شدن خاتمه واگذاری‌ها، در همین چارچوب، برنامه لازم برای تحول نقش سازمان خصوصی‌سازی طراحی و ارائه شود.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)