اخبار و رویدادها
کد مطلب : 322  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 2276   |   تاریخ درج: سه شنبه, تير 02, 1394   |   ساعت: 10:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

آخرین شرایط آزادسازی سهام عدالت تشریح شد

توسط رئیس کل سازمان خصوصی سازی آخرین شرایط آزادسازی سهام عدالت تشریح شد


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی با بیان این که از نظر آماری حدود 48 میلیون نفر تاکنون ثبت نام نهایی سهام عدالت شده اند گفت: با آزادسازی سهام عدالت این افراد می توانند نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: با توجه به این که سهام عدالت با این شرط به مشمولین داده شده است که اقساط آن از محل سود این سهام دریافت شود و از سوی دیگر از نظر میزان سود سهام عدالتی که دولت تاکنون دریافت کرده است و نیز با احتساب تخفیف 50 درصدی سهام دو دهک اول مشمولین، بنابراین در حال حاضر 36 درصد سهام عدالت قابلیت آزادسازی دارد.
وی ادامه داد: با این وجود انتظار می رود در سالهای 94 و 95 درصد قابل توجهی از اقساط سهام عدالت به خزانه واریز شود که بر این اساس قابلیت آزادسازی سهام عدالت به 50 درصد تا پایان سال آینده خواهد رسید.
پوری حسینی گفت: با توجه به این که مهلت 10 ساله آزادسازی سهام عدالت پایان سال 94 است بنابراین باید تا تیرماه سال 95 منتظر ماند تا مجمع شرکتهای پرتفوی سهام عدالت تشکیل و سود اعلامی آنها مشخص شود تا بر اساس آخرین سود اعلامی، میزان آزادسازی سهام عدالت تعیین گردد.
وی افزود: بر اساس آنچه که در لایحه آزادسازی سهام عدالت عنوان شده، یکی از گزینه های آزادسازی سهام عدالت این است که از شهریور سال 95 به مدت شش ماه به مشمولین مهلت داده می شود تا مابه التفاوت سود واریزی اقساط سهام عدالت را به حساب دولت واریز کنند تا پس از آن در سال 96 بتوانند سهام عدالت خود را به طور کامل خرید و فروش کنند.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: ایده دیگری که در زمینه آزادسازی سهام عدالت مطرح است این موضوع می باشد که دولت بتواند آن بخش از سهام را که اقساط آن تسویه نشده، به نیابت از مشمولین بفروشد و اقساط آن را تسویه کند و بعد از آن به میزان اقساط پرداخت شده اجازه خرید و فروش سهام عدالت به مشمولین داده شود.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)