اخبار و رویدادها
کد مطلب : 291  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1832   |   تاریخ درج: يکشنبه, اسفند 10, 1393   |   ساعت: 02:50 ب.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

آخرین وضعیت لایحه آزادسازی سهام عدالت تشریح شد

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: لایحه آزادسازی سهام عدالت پس از ارسال به دولت، در کمیسیون و ستاد اقتصادی دولت به تصویب رسیده است و در نوبت طرح در هیات وزیران قرار دارد که امیدواریم این اتفاق بزودی رقم بخورد.


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی صبح امروز در گفتگو با شبکه خبر در خصوص آخرین وضعیت سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی گفت: عملیات ثبت نام این دسته از مشمولین تا 90 درصد پیشرفت داشته است و تنها در چند استان بزرگ آن هم به دلیل زیاد بودن تعداد مشمولین، عملیات اجرایی باقی مانده که طبق روال در حال انجام است.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص جاماندها از دریافت سهام عدالت نیز اذعان داشت: برخی از این مشمولین، افرادی هستند که در زمان توزیع سهام عدالت مشمول دریافت این سهام نبوده اند و پس از آن شرایط دریافت سهام عدالت را کسب کرده اند که ثبت نام جدید از این دسته از مشمولین، از جمله مواردیست که در لایحه آزادسازی سهام عدالت مورد نظر قرار گرفته است.
وی در خصوص ارزش پرتفوی سهام عدالت تصریح کرد: بر اساس قانون 42 هزار میلیارد تومان سهام به سبد سهام عدالت اختصاص پیدا کرده است که کار ارزشگذاری 30 هزار میلیارد تومان از این سهام تا به امروز انجام شده و 12 هزار میلیارد تومان باقی مانده هم مربوط به سهام شرکتهای غیربورسی این پرتفو است.
پوری حسینی اضافه کرد: در صورت قیمت‌گذاری 12 هزار میلیارد تومان باقی مانده، برآورد ما از ارزش نهایی پرتفوی سهام عدالت حدود 80 هزار میلیارد تومان است.
وی با اشاره به این که تا به امروز 42 میلیون نفر سهام عدالت خود را دریافت کرده اند و نمایندگان سرمایه گذاری استانی سهام عدالت نیز نماینده آنها در شرکتهای سرمایه پذیر بوده اند گفت: در سال 88 هیات دولت تصویب نامه ای داشت که بر اساس آن می بایست نماینده دستگاههای اجرایی به عنوان نماینده سهام عدالت در شرکتها حضور داشته باشند که به دلیل داشتن ایراداتی، مورد قبول مجلس نبود که پس از بررسی و رفع ایرادات هم از سوی دولت اجرا نشد.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: در چند ماه گذشته نمایندگان دولت جایگزین نمایندگان سرمایه گذاریهای استانی سهام عدالت در شرکتها شده اند که این موضوع در راستای اجرای مصوبه سال 88 هیات دولت است.
وی در خصوص آخرین خبرها از لایحه آزادسازی سهام عدالت هم گفت: در سازمان خصوصی سازی و وزارت امور اقتصادی و دارایی زمان زیادی برای بررسی و کارشناسی این لایحه صرف شد که در نهایت پس از ارسال به دولت، در کمیسیون و ستاد اقتصادی دولت نیز به تصویب رسیده است و در نوبت طرح در هیات وزیران قرار دارد که امیدواریم این اتفاق بزودی رقم بخورد.
پوری حسینی اذعان داشت: بر اساس این لایحه قرار است سهام شرکتهای پرتفوی سهام عدالت در قالب چند صندوق تخصصی قابل معامله در فرابورس درآیند و تلفیقی از سهام هر صندوق به مشمولین داده شود تا تعارض و تفاوتی میان سبد سهام افراد در استانهای مختلف پیش نیاید و ارزش سهام عدالت مشولین یکسان باشد تا حق کسی ضایع نشود.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)