اخبار و رویدادها
کد مطلب : 289  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1789   |   تاریخ درج: چهارشنبه, بهمن 29, 1393   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

تاکید معاون اول رئیس جمهور بر حل مشکلات سهام عدالت

معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: سهام عدالت می‌تواند به عنوان یک دارایی ارزشمند و امکانی خوب برای مردم محسوب شود، اما عدم تحقق اهداف این طرح، امکان آزاد سازی سهام عدالت را با مشکلاتی روبرو کرده است ...


به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: سهام عدالت می‌تواند به عنوان یک دارایی ارزشمند و امکانی خوب برای مردم محسوب شود، اما عدم تحقق اهداف این طرح، امکان آزاد سازی سهام عدالت را با مشکلاتی روبرو کرده است، بنابراین لازم است در پیش نویس «لایحه سامان دهی سهام عدالت» راهکارهای مناسبی برای رفع این مسائل ارائه شود، تا بتواند پاسخگوی اشکالات فعلی باشد.

معاون اول رییس جمهور از طرح سهام عدالت به عنوان طرحی با اهداف مهم نام برد و بر لزوم رفع اشکالات اجرایی این طرح و دستیابی به یک جمع‌بندی روشن مبتنی بر نظر کارشناسان و صاحب نظران تاکید کرد.
اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: سهام عدالت می‌تواند بعنوان یک دارایی ارزشمند و امکانی خوب برای مردم محسوب شود اما عدم تحقق اهداف این طرح، امکان آزاد سازی سهام عدالت را با مشکلاتی روبرو کرده، بنابراین لازم است در پیش نویس "لایحه سامان دهی سهام عدالت" راهکارهای مناسبی برای رفع این مسائل ارائه شود تا بتواند پاسخگوی اشکالات فعلی باشد.
در این جلسه که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس کل بانک مرکزی و رییس دیوان محاسبات کشور و نیز شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، وزیر اموراقتصادی و دارایی گزارشی از تاریخچه طرح سهام عدالت و چالشها و مشکلات کنونی آن و سیر مراحل تهیه «لایحه سامان دهی سهام عدالت» ارایه کرد.
بر اساس این گزارش جلسات متعددی جهت تهیه بسته سیاستی ساماندهی سهام عدالت و الگوی پیشنهادی در کمیسیون تخصصی این شورا برگزار شده تا مسائلی چون مدیریت سهام واگذار شده، ابهامات موجود در شیوه شناسایی مشمولان بازمانده این طرح، قیمت گذاری سبد دارایی سهام عدالت و در نهایت امکان آزاد سازی این سهام برگزار شده و پیش نویس اولیه آن نهایی شده است .
در این نشست پس از بحث و تبادل نظر در باره اشکالات و چالش‌های طرح سهام عدالت، پیشنهادها و راهکارهایی برای حل این مسائل و اجرای هرچه بهتر این طرح مطرح و پس از بررسی طرح پیشنهادی کمیسیون شورا، ادامه بررسی این طرح پیشنهادی به جلسه آینده موکول شد.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)