اخبار و رویدادها
کد مطلب : 282  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 2885   |   تاریخ درج: چهارشنبه, بهمن 01, 1393   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: سایت سازمان خصوصی سازی

 

لایحه آزادسازی سهام عدالت پس از تصویب دولت به مجلس می‌رود

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی از ارسال لایحه آزادسازی سهام عدالت به مجلس بعد از تصویب در دولت خبر داد.


رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی از ارسال لایحه آزادسازی سهام عدالت به مجلس بعد از تصویب در دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد درصد آزادی سهام عدالت گفت: هنوز وقت آزادسازی طبیعی سهام عدالت نرسیده است، زیرا تا پایان سال 94 و اوایل سال 95 قرار نیست سهام آزاد شود و باید ده سال از زمان واگذاری سهام عدالت بگذرد.
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: اگر لایجه‌ای که به دولت فرستاده شده برای آزادسازی سهام عدالت در دولت تصویب شود و از طرف دولت به مجلس ارائه شود، ممکن است، زودتر از موعد سال 95 هم سهام آزاد شود.
وی افزود: هر وقت سهم دولت در سهام عدالت پرداخت شود، در آن صورت با لایحه دولت یا بدون لایحه به اندازه‌ای که از طرف مشمولان سهام عدالت پول این سهام به دولت پرداخت شده است، یا مشمول تخفیف قرار گرفته و یا از محل سود سالانه آن پرداخت شده است، قانونا مجاز است که سهام عدالت در وجه مشمول آزاد شود.
پوری حسینی در مورد واگذاری شرکت‌های دولتی در سال جاری قرار است، امسال تا پایان سال همه شرکت‌های گروه واگذاری یک و دو به بخش غیردولتی واگذار شود، اما پیش‌بینی نمی‌کنیم که با روند موجود، همه سهام دولت در گروه‌های یک و دو به فروش رسد.
وی افزود: اگر مجلس تجویز کرد که آنچه از سهام شرکت‌های گروه یک و دو در سال جاری مانده است، اجازه داشته باشد در سال آینده هم واگذار خواهد شد.
پوری حسینی تاکید کرد: در عین حال ماه‌های پایانی سال به ویژه اسفندماه استقبال خوبی از واگذاری شرکت‌ها انجام می‌شود.
وی گفت: امیدواریم عمده شرکت‌های گروه یک و دو امسال واگذار شود.

Share نسخه مخصوص چاپ

نظرات (0)